تور لست بزرگترین مرجع تورهای گردشگری، اخذ ویزای شینگن، صدور مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی

۱۰ جاذبه توریستی روسیه

۱۰ جاذبه توریستی روسیه

۱۰ جاذبه توریستی روسیه

هنگامی که جاذبه های توریستی روسیه را می بینید، می توانید سرزمین تناقض ها را پیدا کنید! بازدید کنندگان نماد های پرشکوه و سرشار از ثروت را در کنار آثار تاریخی کمونیستی می بینند. زمستان های سرد سیبری و تابستان های گرم دریای سیاه همه از جاذبه های متناقض روسیه هستند. روسیه یک مقصد مناسب برای سفر است که در عین سادگی، چشم انداز ها و تاریخ متنوعی دارد. در حقیقت روسیه جاذبه های توریستی شگفت انگیز زیادی دارد و انتخاب ۱۰ جاذبه توریستی روسیه کار آسانی نبود! اما در نهایت بهترین لیست از ۱۰ جاذبه توریستی روسیه را ارائه کردیم. این ۱۰ جاذبه از یک سفر تاریخی به روسیه همراه با عشق به دست آمده! در ادامه با ما همراه باشید.

۱- کلیسای جامع  باسیل و میدان سرخ

کلیسای جامع باسیل چهره قابل تشخیص از معماری روسیه است. یک چشم انداز نفیس برای دیدن، با رنگ های اصلی که با هم ترکیب شده اند و همچنین گنبد پیازی شکل آن یک ظاهر آسمانی و روحانی به این ساختمان بخشیده.  بر اساس یک شایعه قدیمی، معماری که خیابان باسیل را طراحی کرده بود، چشمانش را از دست داد و پس از آن نتوانست چیزی جز زیبایی خلق کند. علاوه بر این، کلیسای جامع در کنار میدان سرخ قرار دارد کهه در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده  و اهمیت سیاسی و تاریخی  زیادی در روسیه دارد. این دو جاذبه توریستی از برترین جاذبه های توریستی در روسیه هستند.

 کلیسای جامع  باسیل و میدان سرخ

۲- کرملین

مجموعه نام گزاری شده به عنوان کرملین بالاترین قدرت سیاسی روسیه و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری روسیه می باشد.  این مجموعه عظیم شامل ۲۸ هکتار است. جایی که درون ساختمان های آن، تزارهای مستبد، دیکتاتورهای کمونیست و رئیس جمهورهای معاصر سرنوشت ملت را تصویب کرده اند. تاریخ کرملین از سال ۱۱۵۶ میلادی آغاز شده و امروزه شامل کاخ های خیره کننده، قلعه قرون وسطایی و به عنوان مرکز ارتدوکس روسیه و همچنین شامل کلیساهای متعدد است. به دلیل وسعت زیاد و طراحی خاص ساختمان ها، این مجموعه در حال حاضر یکی از بزرگترین و معروفترین جاذبه های توریستی روسیه محسوب می شود.

 کرملین

۳- کلیسای ناجی در خون

این کلیسا در سنت پترزبورگ دارای عظمت و سبک مشابه کلیسای جامع باسیل می باشد و به همان اندازه چشمگیر و زیباست. کلیسای" ناجی در خون " با توجه به موقعیتی که دارد و همچنین  با به کار رفتن ۷۰۰۰ متر مربع موزاییک های روشن و زیبا در داخل دیوارهای آن، به یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری روسیه تبدیل شده. اسم عجیب این کلیسا از ترور تزار اسکندر دوم، که در سال ۱۸۸۱ در این جا اتفاق افتاد، سرچشمه می گیرد. این کلیسا به منظور یادبود مرگ تزار اسکندریه دوم توسط پسرش "اسکندر سوم" ساخته شد.

کلیسای ناجی در خون ریخته شده

۴- آرامگاه لنین

یکی از جاذبه های غیرمعمول گردشگری روسیه - و یا در واقع هرجای دیگری - آرامگاه لنین، شامل بدن مومیایی شده ولادیمیر ایلیچ لنین، یکی از مهمترین رهبران قرن بیستم است. البته شایعاتی وجود دارد که این بدن مومیایی شده متعلق به لنین نیست و به همین دلیل به طور کامل این قضیه اثبات نشده و هنوز آزمایش های مولکولی برای شناخت و اثبات این جسد مومیایی شده ادامه دارد. در هر صورت این جا یک مکان نمادین برای روسیه است و همیشه جمعیت زیادی را اطراف خود جمع می کند.

آرامگاه لنین

۵- حلقه طلایی روسیه

حلقه طلایی شامل چندین شهر خارج از مسکو است که شگفتی و زیبای آن انسان را حیرت انگیز می کند. حومه شهر بسیار دلربا و جذاب پر از گیاهان گیلاس، کلبه های عجیب و غریب، گنبد های  پیازی شکل و کلیساهای نمادین که قدیمی ترین هنر این کشور می باشد، این منطقه را به مکان خاصی برای دیدار می رساند. حلقه طلایی یکی از قدیمی ترین مناطق روسیه که برای گردشگران روسی که میخواهند دوران گذشته را تجربه کنند بسیار مناسب است. گردشگران می توانند تمام مناطق حلقه طلایی روسیه از جمله کلیساها ، صومعه ها و قلعه ها را ببیند.

حلقه طلایی روسیه

۶- قلعه پیتر و پل

قلعه پیتر و پل در اوایل قرن هجدهم برای دفاع از روسیه از حمله سوئد ساخته شد و به عنوان یک پایگاه نظامی و زندان در طول قرن ها مورد استفاده قرار گرفته. اگر چه  از بیرون چندان قابل تصور نیست!  مناره سفید و کلیسای آن که از جاذبه های وحشتناک روسیه هستند فقط مناسب تزارها بوده. به همین دلیل تعجب نکنید که بسیاری از حاکمان سلطنتی روسیه در بستر آن دفن شده اند. این قلعه تاریخی در یونسکو  به ثبت رسیده.

قلعه پیتر و پل

۷- میدان جنگ استالینگراد

استالینگراد یک شهر در غرب روسیه که شاهد یکی از خونین ترین جنگ های جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۲ بود، اهمیت زیادی برای روسیه و جهان دارد. امروزه هنوز بقایای نبرد در قالب ساختمان های نابود شده وجود دارد و موزه های اختصاص داده شده در حال بررسی این نبرد هستند.

میدان جنگ استالینگراد

۸- موزه تاریخی هرمیتاژ

سعی کنید تاریخ و جامعه روسیه را درک کنید، اما اندازه و گستردگی آن را نمی توانید هضم کنید.  موزه بزرگ هرمیتاژ شامل سه میلیون آثار تاریخی است و در مکان اصلی کاخ زمستانی سن پیترزبوگ قرار دارد. این موزه دارای مجموعه وسیعی از اشیاء از همه تمدن های باستانی قدیم و همچنین تاریخ امپریالیستی روسیه است. شما می توانید یک روز تمام در این شش ساختمان  قدم بزنید و همه قسمت های آن را مشاهده کنید اما اگر به دنبال کشف همه واقعیات روسیه هستید شاید لازم باشد یک هفته از زمان خود را صرف دیدن این موزه کنید.  بدون شک این مکان یکی از جذاب ترین جاذبه های توریستی روسیه است.

موزه تاریخی هرمیتاژ

۹- کلیسای صعود

کلیسای آسمانی یکی دیگر از جاذبه های توریستی مهم روسیه و مطمئنا یکی از مکان های جذاب و زیبا برای دیدن است. به ویژه هنگامی که کلیسا در برف پوشیده شده یا هنگامی که اطراف آن را زمین های سبز و لذت بخش فرا گرفته اند. این کلیسا یک ملک سابق سلطنتی  می باشد که در جنوب شرقی مسکو می باشد و قرن شانزدهم ساخته شده.  ساختمان در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

کلیسای صعود

۱۰- سن پترزبورگ

دومین شهر بزرگ روسیه لنینگراد نام دارد، اما بیشتر مردم آن را به نام سن پترزبورگ می شناسند. سنت پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ توسط تزار پترزبورگ ساخته شد، زمانی که پایتخت روسیه به عنوان امپراطوری بود. نام آن در سال ۱۹۲۴ به لنینگراد تغییر یافت.  این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد مقصد اصلی کروز شمالی و یکی از محبوب ترین اماکن روسیه محسوب می شود. سن پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته می شود. شهری دارای یکی از بهترین مجموعه های هنری هرمیتاژ در جهان، با کلیساها به هنر با شکوه شهر اضافه کرده. خیابان نوسکای این شهر خیابان معروفی برای خرید و غذا خوردن است.

سن پترزبورگ

از همراهی شما سپاس گزایم. 💐

کانال تلگرام تور لست

در ادامه ...

۱۰ جاذبه توریستی شهر باکو
پست قبلی:

۱۰ جاذبه توریستی شهر باکو

  • 27 شهریور 1396
  • 1006 بازدید
مراکز خرید باکو
پست بعدی:

مراکز خرید باکو

  • 9 اسفند 1396
  • 157 بازدید

شاید بپسندید:

درباره نویسنده:

نرگس
نرگسپست های منتشر شده: 31

در زمینه طراحی سایت های وردپرسی، گرافیک و تولید محتوا فعالیت می کنم...


بدون دیدگاه

دیدگاه شما در مورد ۱۰ جاذبه توریستی روسیه:

تصویر تور باکو

تور لحظه آخری باکو
ظرفیت محدود

فقط 750.000 تومان
02188847884