تور لست بزرگترین مرجع تورهای گردشگری، اخذ ویزای شینگن، صدور مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی

مدارک لازم برای سفارت آلمان

مدارک لازم برای سفارت آلمان

مدارک لازم برای سفارت آلمان

مدارک لازم برای سفارت آلمان به شرح زیر است:

برای دریافت ویزای آلمان لازم است به غیر از فرم تکمیل شده، مدارک دیگری را نیز به همراه داشته باشید. با تورلست همراه باشید تا به بررسی مدارک لازم برای سفارت آلمان بپردازیم.توجه: باید از تمامی مدارک یک نسخه کپی تهیه شود. بعد از تطابق اصل مدارک با کپی آن ها، مدارک اصلی به شما بازگردانده می شود و کپی آن ها در پرونده شما در سفارت آلمان می ماند. مدارک فارسی شما نیز باید به صورت رسمی به انگلیسی ترجمه شده باشند.

مدارک لازم برای سفارت آلمان در تهران

مدارک لازم برای مصاحبه سفارت آلمان به شرح زیر می باشد:

۱- شناسنامه ایرانی: باید از صفحه یک و دو شناسنامه کپی تهیه شود.

۲- گذرنامه: اعتبار گذرنامه باید شش ماه بیشتر از تاریخ پایان اعتبار ویزای درخواستی باشد. باید از صفحات یک و دو گذرنامه و هم چنین صفحاتی که در آن ها مهر ویزا خورده است، کپی تهیه شود.

۳- سه قطعه عکس رنگی:

 • اگر نام همراهان در پاسپورت درخواست کننده ویزا درج شده باشد، وجود دو قطعه عکس رنگی از هر یک از آن ها در مدارک الزامی است.
 • همه عکس ها باید تمام رخ در ابعاد ۴×۶، رنگی و با زمینه سفید باشند. عکس ها باید در کمتر از سه ماه قبل گرفته شده باشند و با ظاهر فعلی صاحب عکس هم خوانی داشته باشند.
 • طبق مقررات شینگن، عکس شما روی ویزا چاپ خواهد شد.

۴- دعوتنامه آلمان: دعوتنامه آلمان باید از طریق شخصی که شما را می شناسد و مقیم آلمان است، برای شما ارسال شود. در صورت نداشتن دعوتنامه آلمان، برگه ای نیاز است که تایید کند شما برای تمام مدت اقامت در آلمان هتل رزرو کرده اید یا قبض مالکیت، سند مالکیت و یا قبض عوارض سکونت نیاز است که نشان دهد که شما در آلمان دارای مسکن هستید.

۵- شرح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ رسمی بانک به زبان انگلیسی و به صورت مهر شده به سفارت ارائه شود.

۶- ترجمه یک سند مالکیت: دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

۷- اجازه رسمی و کتبی والدین یا قیم قانونی مختص کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می کنند.

مدارک لازم برای سفارت آلمان

۸- بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یکی از شهرهای آلمان

۹- واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در آلمان برای کل مدت اقامت

۱۰- اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی: قصد سفر و مدت آن باید با سطح امکانات مالی تناسب داشته باشد. این معیار بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت محاسبه می گردد.

 • برای صاحبان صنوف، تاجران، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت موسسه، صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش حساب
 • برای افراد حقوق گیر: گواهی اشتغال به کار (تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی)، فیش حقوق ماه قبل و صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش حساب
 • برای کارکنان مستقل و افراد دارای مشاغل آزاد: کارت صنفی، صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش حساب
 • برای افراد تحت تکلف (زنان خانه دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس انداز متکلف (شوهر، پدر)  با تاریخ گشایش حساب
 • مدارک لازم برای سفارت آلمان دانشجویی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها: کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی

توجه: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت مربوطه ارائه گردد.

۱۱- بیمه مسافرتی: متقاضیان ویزا باید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد. بیمه مسافرتی باید تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر فرد مبلغ ۳۰ هزار یورو می باشد. شرکت بیمه گذار باید نماینده ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد.

شرکت آبا پرواز آماده ارائه خدمات جهت اخذ ویزای شینگن آلمان است.

 
کانال تلگرام تور لست

در ادامه ...

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن
پست قبلی:

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن

 • 27 خرداد 1397
 • 49 بازدید
انواع ویزای اتریش
پست بعدی:

انواع ویزای اتریش

 • 6 تیر 1397
 • 25 بازدید

شاید بپسندید:

درباره نویسنده:

فهیمه بیداد
فهیمه بیدادپست های منتشر شده: 21


بدون دیدگاه

دیدگاه شما در مورد مدارک لازم برای سفارت آلمان:

تصویر تور باکو

تور لحظه آخری باکو
ظرفیت محدود

فقط 750.000 تومان
02188847884