تور لست بزرگترین مرجع تورهای گردشگری، اخذ ویزای شینگن، صدور مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی

غذاهای معروف باکو

غذاهای معروف باکو

غذاهای معروف باکو

غذاهای معروف باکو متنوع هستند. کشور آذربایجان از لحاظ فرهنگی و سنتی شباهت های زیادی با ایران دارد؛ زیرا زمانی بخشی از ایران بود اما طرز تهیه غذاهای باکو با دستور پخت غذا های اقوام آذری ایران کمی متفاوت است. پس در این کشور انتظار دیدن غذا های عجیب نداشته باشید. در سفر به باکو پس از خرید از مراکز خرید باکو، به رستوران های این شهر سر بزنید و از غذا های خوشمزه این شهر را امتحان کنید. در این مطلب غذا های معروف باکو را معرفی می کنیم.

پلو (Plov)

یکی از غذاهای باکویی پلو است که  پیلو یا پیلاق نیز نامیده می شود و بیش از ۴۰ دستور پخت دارد. این غذا از پلوی زعفرانی، گوشت سرخ شده (گوسفند، بره، گاو و یا مرغ)، پیاز، آلو، ادویه های معطر، دارچین، میوه های تازه و خشک و سبزیجات، آجیل، تخم مرغ و گیاهان تشکیل شده است. البته هر رستورانی سبک مخصوص به خود را در پخت این پلو به کار می برد؛ اما همه آن ها خوشمزه هستند.

غذاها و نوشیدنی ها و دسرهای باکو 

کباب ها و شیشلیک (Shashlik)

در آذربایجان چندین نوع کباب و شیشلیک وجود دارد که از انواع مختلف گوشت چرخ کرده یا خرد شده گاو، مرغ، ماهی و سبزیجاتی مانند فلفل، پیاز، قارچ و گوجه فرنگی تهیه می شود. آذری ها توانایی خاصی در پختن کباب ها و شیشلیک دارند و گوشت و مخلفات را به سیخ می گیرند و روی آتش کباب می کنند. در کنار کباب نان نازک فطیر هم عرضه می شود و طعم بسیار خوشمزه ای دارد. کباب ها همراه نان لواش، پیاز و ریحان نیز سرو می شود.

baku

لوله کباب (Lyula Kabab)

یکی دیگر از غذاهای باکویی، لوله کباب است. این غذا به کباب کوبیده ما شباهت بسیاری دارد. این غذا را با ترکیبی از گوشت بره، ادویه و سبزیجات معطر تهیه می کنند. آن را به سیخ می کشند و روی ذغال کباب می کنند. آذری ها اکثرا لوله کباب را با نان لواش و پیاز و سبزی سرو می کنند.

baku

تکه کباب (Tika Kabab)

تکه کباب غذای محلی جمهوری آذربایجان  است. برای تهیه این غذا ابتدا قطعاتی از گوشت بره را در سسی از پیاز، سرکه و رب انار قرار می دهند. پس از این که ساعاتی گذشت، تکه های گوشت را به سیخ می کشند و روی منقل کباب می کنند.

غذای باکو

خاویار شیش کباب (Sturgeon Shish Kebab)

از جمله غذاهای آذربایجان باکو خاویار شیش کباب است. ابتدا ماهی خاویار را تکه تکه می کنند و سپس بانمک، فلفل و سسی ترش آن را می پوشانند. تکه های خاویار را سیخ می کنند و روی منقل کباب می کنند. معمولا این غذا را با گوجه فرنگی تازه و پیاز می خورند.

غذای باکو

سبزی قورمه (Sabzi Qovurma)

سبزی قورمه نیز نوعی خورشت است که به همراه پلو سرو می شود. همان طور که از نامش پیداست این غذا به قورمه سبزی ما ایرانی ها شباهت دارد و کلمه سبزی نیز از زبان پارسی گرفته شده است. آذری ها سبزی قورمه را با گوشت و سبزیجات معطر و روشی شبیه روش ما استفاده می کنند. از جمله تفاوت های این دو غذا، اندازه سبزی های سبزی قورمه است. آذری ها بر خلاف ما ایرانی ها، سبزی را خیلی ریز نمی کنند و از گوجه سبز برای طعم دار کردن سبزی قورمه استفاده می کنند.

بالیق (Balig)

بالیق غذای محلی جمهوری آذربایجان است. بالیق در زبان آذری به معنای ماهی است و نوعی ماهی کبابی است. این غذا با سس ترش آلو سرو می شود و روی منقل تهیه می شود. در قدیم این غذا را با ماهی خاویار تهیه می کردند، امام امروزه با ماهی های دیگر نیز طبخ می شود.

غذای باکو

پلو شاهی (Polo Shahi)

شاه پلو یکی دیگر از غذاهای آذربایجان باکو است. شاه پلو غذایی تشریفاتی است و ترکیبات آن شامل زعفران، برنج، کره، نمک، گوشت بره، آلو خشک، پیاز سرخ شده، کشمش، ادویه می باشد. ترکیبات شاه پلو غذایی شبیه ته چین می سازند که لایه بیرونی آن را ته دیگی از لواش ترد و خوشمزه تشکیل می دهد.

غذای باکو

گیورزا (Gyurza)

گیورزا غذای محلی کشور آذربایجان است و ترکیبات آن شامل گوشت چرخ کرده، ماست، پیاز، گندم، آب، نمک، فلفل، تخم مرغ، شوید، چربی گوشت چرخ کرده با پیاز و چربی مخلوط شده می باشد. سپس با لایه نازکی از خمیر حاصل از گندم خمیر روی مواد را تشکیل می دهد. سپس در آب به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه جوشانده می شود. ماست موسیر با سس گوجه فرنگی همراه این غذا سرو می شود.

دلمه (Dolma) و کوفته (Kufta)

در آذربایجان انواع مختلفی از دلمه ها تهیه می شود که تعدادشان به ۲۰ تا ۳۰ نوع می رسد. در آذربایجان مانند ایران انواع دلمه مثل دلمه برگ مو، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، بادمجان و یا برگ گل کلم وجود دارد. برای پر کردن دلمه ها از ترکیب برنج، گوشت چرخ کرده بره یا گوسفند، سیب زمینی، سبزیجات معطر نعنا، رازیانه و دیگر سبزیجات بومی استفاده می شود. گاهی دلمه ها را در ظروف سفالین می پزند که طعمی ویژه به غذا ببخشد.

کوفته آذری هم حدودا شبیه کوفته تبریزی است. این غذا از گوشت چرخ شده گوسفند و برنج که وسط آن آلوی ترش می گذارند، تهیه می شود. دستور پخت سنتی کوفته پر دردسر تر و مشکل تر اما لذیذ تر بوده و دستور پخت جدید آن، ساده تر است و در مدت زمان کمتری آماده می شود.

کوفته بزباش (Kufta Bozbash)

آذری ها کوفته بزباش را غذای ملی خود می نامند. کوفته در کنار خود سیب زمینی و نخود دارد که در مایع و سس مخصوص با زعفران و زردچوبه پخته می شود.این کوفته ها از گوشت چرخ کرده و برنج تهیه می شود و گاهی یک آلوی خشک هم داخل آن می گذارند. کوفته بزباش با گوجه فرنگی و سبزی سرو می شود.

کوفته آرزومان (Arzuman Kyufta)

این کوفته، نوعی کوفته ترکی است که برای طبخ آن دو نوع دستور پخت وجود دارد. این غذا ترکیبی از گوشت تازه بره، تخم مرغ و کره می باشد و در نهایت گلوله های کوفته را درون آبگوشت می پزند. این غذا معمولا با نان و سبزی میل می شود.

آبگوشت

یکی از غذا هایی که در شهر شِکی آذربایجان پخته می شود، آبگوشت است. آبگوشت ها رادر ظروف سفالی بار می گذارند و تیلیت هم درست می کنند. در آذربایجان و باکو سه نوع آبگوشت خوشمزه تهیه می شود که شبیه به آبگوشت ایرانی هستند اما در برخی موارد مانند روغن فراوان، سیب زمینی و ظرف غذا تفاوت دارند. آبگوشت پی تی و آبگوشت بزباش آذری از معروف ترین آبگوشت های آذربایجانی هستند.

آبگوشت دیزی

این آبگوشت از گوشت خام، پیاز، نخود، آلو، زعفران، نمک و فلفل و سماق تهیه می شود. در پخت این آبگوشت مانند آبگوشت ایرانی، نخود از قبل خیسانده می شود و در ظرف مخصوص دیزی طبخ می شود. این آبگوشت در شهر شکی طرفداران زیادی دارد.

آبگوشت پی تی (Piti)

این غذا از گوشت گوسفند و دنبه، آب، ادویه جات، سبزیجات و نخود تهیه می شود و معمولا در ظروف سفالی سرو می شود. این غذا معمولا با سماق و پیاز سرو می شود.

قطاب (Gutab)

قطاب نوعی نان پهن است و شبیه پیراشکی است. خمیر قطاب را با استفاده از آرد، آب، تخم مرغ و نمک تهیه می کنند و سپس شکل هلالی به آن می دهند. قطاب با ترکیبی از گوشت های مختلف، اسفناج، پنیر و کدو پر می شود و با بستن اطراف آن، دو طرف قطاب ها سرخ می شود. این غذا را می توانید با دوغ، سبزیجات و سماق میل کنید. در مناطق آذربایجان ایران نیز چنین غذایی پخت می شود که به آن ختاب می گویند. ۵ نوع قطاب وجود دارد که همگی آن ها خوشمزه هستند.

غذای باکو

آش دوغ یا دوگا (Dovga)

آش ماست یا آش دوغ  غذای محلی جمهوری آذربایجان است که بسیار محبوب است و  در زمستان طرفداران زیادی دارد. در تهیه این غذا از انواع سبزی ها مانند گشنیز و شوید و همچنین برنج و نخود و ماست استفاده می شود.

لاوانگی (Lavangi)

خورشت لاوانگی غذای محلی کشور آذربایجان بوده که امروزه در باکو نیز رایج است. این غذا با مرغ یا ماهی شکم پر تهیه می شود. آذری ها بسته به سلیقه، مرغ یا ماهی را با موادی مانند پیاز، گردو، سبزی های محلی، کشمش، آلو بخارا و گوجه سبز پر می کنند.  این غذا معمولا در مراسم های خاص آذری سرو می شوند.

غذای باکو

دوشبارا (Dushbara)

دوشبارا شبیه پیراشکی است با این تفاوت که بسیار کوچک است. آذری ها برای پخت دوشبارا، ابتدا گوشت گوساله را ریز کرده و به همراه پیاز، سبزیجات معطر، گوجه فرنگی، نمک و فلفل سیاه تفت می دهند. سپس مواد آماده شده را داخل لقمه های خمیری قرار می دهند. بعد از آماده شدن لقمه ها، آن ها را درون آبِ گوشت از پیش آماده شده قرار می دهند تا کمی بپزد. پس از ۱۰ دقیقه، این لقمه های گوشت را به همراه آب گوشت همراهش سرو می کنند.

ماهی دریای خزر و پنیر دودی

ماهی های کوچک دریای خزر سرخ می شوند و طعم خوبی دارند. همچنین برای صبحانه از نوعی پنیر استفاده می شود که بسیار شور و خوشمزه است.

غذای باکو

بادام بورا (Badambura)

بادام بورا یکی از خوشمزه ترین شیرینی های باکو است. این شیرینی در شکل های مختلف تهیه می شود و با شکر، دارچین و آجیل ریز خرد شده پخته می شود.

شکر بورا

شکر بورا یکی دیگر از شیرینی های باکو است. در تهیه آن برای پر کردن داخل شیرینی از بادام پوست گرفته و خرد شده، شکر، پودر هل و آب استفاده می شود. برای تهیه خمیر آن از کره، آرد، تخم مرغ و آب سرد استفاده می شود. این شیرینی در ایام نوروز در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

شکر بورا

حلوا

معروف ترین نوع حلوای آذربایجان در شهر شکی تهیه می شود که معمولا همراه با چای سرو می شود. این حلوا از خمیر سرخ شده ویفر نازک، عسل و آجیل خرد شده تشکیل می شود.

 

باقلوا (Pakhlava)

باقلوا هم در ایران و هم در آذربایجان تهیه می شود. در آذربایجان باقلوا را از لایه های نازک خمیر و عسل و آجیل خرد شده تهیه می کنند. بعد از پخت، باقلوا ها را به شکل لوزی های کوچک برش می دهند و در وسط آن آجیل می گذارند. آذری ها معمولا در ایام عید نوروز باقلوا درست می کنند.

باقلوای باکو

بامیه (Bamieh)

ترکیبات بامیه شامل آرد گندم، تخم مرغ، شکر، روغن گیاهی، نمک و جوش شیرین می باشد. آرد و جوش شیرین و تخم مرغ در روغن داغ حرارت داده شده و سرخ می شود و طعم خوشمزه ای را می سازد که این طعم برای ما ایرانی ها نیز آشناست.

مربای گیلاس

در آذربایجان معمولا چای با مرباهایی مانند مربای به، توت، توت فرنگی، گیلاس و آناناس سرو می شود. معروف ترین نوع مربا، مربای گیلاس است که از جمله سوغات های شهر باکو محسوب می شود.

چای

چای محبوب ترین نوشیدنی بین آذربایجانی ها است. در آذربایجان وقتی به رستوران یا چایخانه می روید و چای درخواست می کنید، در کنار چای لیموی تازه ورقه شده و انواع مربا ها قرار داده می شود.

شربت آذربایجانی

این شربت نوعی نوشیدنی شیرین و خنک است که مردم آذربایجان آن را بسیار دوست دارند. شربت آذربایجانی از قوام آمدن آب جوش با انواع میوه ها، نعناع و شکر تهیه می شود.

نوشیدنی باکودر این مطلب با غذاهای معروف باکو و طرز تهیه غذاهای باکو آشنا شدیم.در سفر به باکو حتما به رستوران های باکو سربزنید و از غذاهای معروف جمهوری آذربایجان میل کنید.
کانال تلگرام تور لست

در ادامه ...

آداب و رسوم نوروز در باکو
پست قبلی:

آداب و رسوم نوروز در باکو

  • 12 اسفند 1396
  • 126 بازدید
رستوران ها و کافه های باکو
پست بعدی:

رستوران ها و کافه های باکو

  • 12 اسفند 1396
  • 147 بازدید

شاید بپسندید:

درباره نویسنده:

فهیمه بیداد
فهیمه بیدادپست های منتشر شده: 16


بدون دیدگاه

دیدگاه شما در مورد غذاهای معروف باکو:

تصویر تور باکو

تور لحظه آخری باکو
ظرفیت محدود

فقط 750.000 تومان
02188847884