تور لست بزرگترین مرجع تورهای گردشگری، اخذ ویزای شینگن، صدور مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی

رستوران ها و کافه های باکو

رستوران ها و کافه های باکو

رستوران ها و کافه های باکو

در رستوران ها و کافه های باکو  غذاهای معروف باکو عرضه می شود. در این مقاله بهترین رستوران های باکو را به شما معرفی می کنیم.

رستوران ایمرتی (Imereti)

یکی از رستوران های باکو، رستوران ایمرتی است. این رستوران یکی از رستوران های گرجستانی در باکو است. نوشیدنی هایی مانند آب معدنی از نوشیدنی های اصیل گرجستانی در این رستوران هستند. این رستوران خینکالی (Khinkali) و خاچاپوری (Khachapury) از بهترین غذا هایی است که در این رستوران سرو می شود. بهترین انواع خینکالی در این رستوران عرضه می شود.

رستوران های باکو

رستوران یو دالی (U Dali)

یکی دیگر از رستورانهای باکو، رستوران یو دالی است. رستوران یو دالی ساده تر از رستوران ایمرتی است و یک اتاق خصوصی بزرگ برای برگزاری جشن ها دارد که مردم محلی حتی جشن های خانوادگی مانند جشن تولد هم در آن برگزار می کنند. فضای این رستوران گرم و دوستانه است و اتاقک های کوچکی در این رستوران وجود دارد که با پرده بلند و قرمز از سالن جدا می شود. این رستوران نیز غذا های گرجستانی سرو می کند. از بهترین غذا هایی که می توانید در این رستوران میل کنید، گردو در بادمجان و سالاد تازه گرجستان است.

رستوران های باکو

رستوران سحیرلی تنور (Sehirli Tendir)

یکی از بهترین رستوران های باکو، رستوران سحیرلی تنور است. این رستوران خودش نان را در تنور طبخ می کند. در این رستوران غذا های سنتی آذربایجان عرضه می شود و فضای آن گرم و صمیمی است . از غذاهای معروف باکو در این رستوران نان تنوری، قوتاب (ختاب) و دوغ (آیران) است.

رستوران های باکو

رستوران منقل (Manqal)

رستوران منقل یکی دیگر از رستوران های باکو است که در کنار رستوران سحیرلی تنور است و این دو رستوران از لحاظ معماری با هم شباهت دارند. گاهی اوقات در این رستوران موسیقی سنتی آذری به صورت زنده اجرا می شود. رستوران منقل گاهی اوقات بسیار شلوغ می شود؛ به طوری که کارکنان این رستوران مردم را به رستورانی که در روبروی آن قرار دارد، راهنمایی می کنند. این رستوران غذا های سنتی آذربایجانی عرضه می کند و قیمت غذا های آن نسبتا مناسب است. یکی از بهترین غذاهایی که این رستوران سرو می کند، قوتاب (ختاب) است.

رستوران های باکو

رستوران نارقیز (Nargiz)

یکی از رستوران های خوب باکو، رستوران نارقیز است. دیوار های  این رستوران با فرش، لوح ها و تصاویری آراسته شده است که زندگی مردم محلی را نمایش می دهد و بسیار زیبا است. غذا های این رستوران با کیفیت هستند و قیمت غذا های آن مناسب است. این رستوران غذا های آذربایجانی، روسی و گرجستانی عرضه می کند. از بهترین غذا های این رستوران دلمه برگ مو، ساج، وینگرت، سالاد گرجستانی تازه و سوپ لوبیا است.

رستوران های باکو

رستوران فیروزه (Firuze)

رستوران فیروزه در میدان فواره قرار دارد. این رستوران مدت ده سال است که در این شهر زیبا مشغول به کار است و فضای داخلی آن جذاب و دیدنی است. داخل این رستوران با فرش های آذری، بشقاب ها و وسایل مسی قدیمی تزیین شده است.  در رستوران فیروزه غذا های اروپایی، اروپای شرقی و آذری سرو می شود و کیفیت غذا های آن مطلوب است. ساج، گوشت گاو یا مرغ قوتاب با سبزی از بهترین غذا های منوی این رستوران است.

رستوران های باکو

رستوران ناملی (Namli)

اگر به دنبال رستوران خوب در باکو هستید، به رستوران ناملی سر بزنید. این رستوران غذاهای آذربایجانی و ترکی عرضه می کند. کباب های این رستوران بسیار خوشمزه است و می توانید کباب ها را با ادویه ها و سس های مختلف میل کنید.

رستوران های باکو

رستوران یوکا کیتن سوشی (Yuka Kaiten Sushi)

این رستوران یک رستوران ژاپنی است. شما می توانید سوشی مورد نظر خود را از طریق آی پد انتخاب کنید. در این رستوران سوشی را از ماهی تازه روی چراغ می پزند و بعد از چند دقیقه خود آشپز غذای شما را روی میزتان قرار می دهد. آشپز و تمامی کارکنان این رستوران کیمونو می پوشند.

رستوران های باکو

رستوران زاکورا (Zakura)

این رستوران غذا های ژاپنی  و سوشی عرضه می کند و خدمات مطلوبی دارد. از بهترین غذا های رستوران می توان به رول نروژی، رول رنگین کمان و تمپورا اشاره کرد.

رستوران های باکو

رستوران وسبی

این رستوران فضا و دکوراسیون زیبایی دارد و در آن غذا های ژاپنی و سوشی های فوق العاده ای سرو می شود. از بهترین غذا های این رستوران رول کلمبیایی است.

رستوران های باکو

رستوران بیروت

رستوران بیروت یک رستوران لبنانی است. در این رستوران ترشی ها و استارتر های خوشمزه ای سرو می شود.

رستوران های باکو

رستوران خانه استیک پائل باکو

یکی از رستوران های معروف باکو، رستوران خانه استیک پائل باکو است که بسیار پرطرفدار است و در آن غذا های اروپایی و آلمانی طبخ می شود.استیک آرژانتینی، سوسیس نورنبرگ و سالاد سیب زمینی آلمانی از بهترین غذاهای این رستوران است.

رستوران های باکو

رستوران کباب اکسپرس

این رستوران غذا های آذربایجانی و ترکی عرضه می کند و غذا های آن کیفیت و قیمت مناسبی دارند. سوپ عدس، دوغ و کباب از بهترین غذا های این رستوران هستند. همچنین در این رستوران فست فود های سالم سرو می شود که بسیار مشهور هستند.

رستوران گسترو

این رستوران یکی از بهترین رستوران های باکو است و در آن غذا های اروپایی سرو می شود. رستوران گسترو در خارج از مرکز شهر قرار دارد. سوسیس های این رستوران بسیار خوشمزه هستند. ارتفاع میز های این رستوران متفاوت است و نمای جالبی دارد. یک دکمه روی دیوار و در نزدیکی میز قرار دارد که می توانید با آن خدمتکاران را نزد خود بخوانید.

رستوران های باکو

رستوران پاریس بیسترو باکو

رستوران پاریس بیسترو باکو یکی از بهترین رستوران های باکو است. محیط این رستوران گرم و صمیمی است و قیمت غذا های آن اقتصادی و مناسب است. در این رستوران غذا های فرانسوی و اروپایی طبخ می شود. دکوراسیون این رستوران کاملا فرانسوی است و با آینه های قدیمی و مبلمان نفیس تزیین شده است.

رستوران های باکو

رستوران سکالینی

رستوران سکالینی از سال ۱۹۹۸ تاکنون یکی از بهترین رستورانهای باکو بوده است و یکی از قدیمی ترین رستوران های ایتالیایی در باکو به شمار می رود. فضای این رستوران دلنشین است و غذا ها به صورت بوفه سرو می شود. در این رستوران انواع غذا های ایتالیایی و مدیترانه ای سرو می شود.

رستوران ساحل

یکی از رستورانهای خوب باکو، رستوران ساحل است. در این رستوران غذا های اروپایی و آذری سرو می شود. رستوران ساحل یکی از رستوران هایی است که کنار دریا واقع شده است. این رستوران با وسایلی مانند مجسمه های پرندگان دریایی یا تصاویری از وال ها و ماهی های مختلف تزیین شده است که فضا را مانند دریا زیبا و دیدنی می کند.

رستوران شاه

رستوران شاه محل مناسبی برای قرار های کاری می باشد. در این رستوران انواع غذا های محلی آذربایجانی طبخ می شود. غذا های این رستوران دارای کیفیت بالایی هستند و با محصولات اورگانیک تهیه می شود.

رستوران چنار

در این رستوران غذا های آسیایی مانند غذا های ژاپنی، چینی، سوشی، تایلندی طبخ می شود.

رستوران های باکو

رستوران اورو نرو

یکی از رستورانهای باکو رستوران اورو نرو است. در این رستوران غذا های ایتالیایی، اروپایی و دریایی سرو می شود. فضای داخل این رستوران زیبا و دلنشین است.

رستوران ۳۶۰ هیلتون

رستوران ۳۶۰ هیلتون یکی از رستورانهای معروف باکو است که غذا های اروپایی و سوشی عرضه می کند. این رستوران در طبقه ۲۵ هتل هیلتون باکو واقع شده است و می توانید نمایی ۳۶۰ درجه از شهر باکو و دریای خزر را از آنجا ببینید.

رستوران های باکو

رستوران ماری وانا

در این رستوران غذا های اروپایی، اروپای شرقی و روسی طبخ می شود. این رستوران شعبه های زیادی دارد و یکی از شعبه های آن در شهر باکو قرار دارد.

رستوران کافه سیتی باکو

رستوران کافه سیتی باکو غذا های ایتالیایی، اروپایی، اروپای مرکزی و کافه سرو میکند.

رستوران های باکو

کافه آراز

در کافه آراز غذا های آذربایجانی و روسی عرضه می شود. تانتونی با نان لواش، سالاد یونانی و پیده گوش باشی از بهترین غذا های این رستوران است. مرد های محلی برای خوردن میان وعده یا کشیدن سیگار و قلیان به این کافه می روند.

رستوران های باکودر سفر به باکو حتما به رستوران ها و کافه های باکو سر بزنید و از غذاهای خوشمزه باکو میل کنید.
کانال تلگرام تور لست

در ادامه ...

غذاهای معروف باکو
پست قبلی:

غذاهای معروف باکو

  • 12 اسفند 1396
  • 219 بازدید
مسابقات فرمول یک باکو
پست بعدی:

مسابقات فرمول یک باکو

  • 9 اسفند 1396
  • 169 بازدید

شاید بپسندید:

درباره نویسنده:

فهیمه بیداد
فهیمه بیدادپست های منتشر شده: 21


بدون دیدگاه

دیدگاه شما در مورد رستوران ها و کافه های باکو:

تصویر تور باکو

تور لحظه آخری باکو
ظرفیت محدود

فقط 750.000 تومان
02188847884