تور لست بزرگترین مرجع تورهای گردشگری، اخذ ویزای شینگن، صدور مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی

انواع ویزای چین

انواع ویزای چین

انواع ویزای چین

انواع ویزای چین برای اهداف مختلف صادر می شوند. ویزای چین هدف شما برای سفر به کشور چین، مدت اقامت و آخرین مهلت شما برای اقامت در چین را نشان می دهد. ویزای چین از نوع ویزای لیبل دار است و سفارت چین مدارک ویزا را از طریق پست یا آنلاین تحویل نمی گیرد.

جهت درخواست ویزا چین، حضور متقاضی در سفارت الزامی نیست و تنها با داشتن مدارک مورد نیاز برای ویزای چین می توان برای اخذ ویزا اقدام کرد؛ اما در صورت لزوم، متقاضی باید برای مصاحبه یا تایید امضای روی اسناد به سفارت مراجعه نماید.شرکت آبا پرواز آماده ارائه خدمات جهت اخذ ویزای چین است و ویزای چین ارزان را در مدتی کوتاه به شما تحویل می دهد. با تورلست همراه باشید تا انواع ویزای چین و نمونه فرم پر شده ویزای چین را با هم بررسی کنیم.

انواع ویزای چین

۱-ویزای چین توریستی (L)

ویزای چین توریستی برای یک اقامت کوتاه با هدف گردشگری، دیدار با اعضای خانواده و یا سایر امور شخصی صادر می گردد و اجازه کار و اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی دهد. اعتبار ویزای چین توریستی انفرادی ۳۰ روز است.

مدارک لازم برای ویزای چین نوع L شامل مدارکی از برنامه سفرمانند اطلاعات بلیط رفت و برگشت و اطلاعات رزرواسیون بلیط و... یا دعوتنامه چین از سوی شخص یا نهاد مربوط در این کشور است.

۲-ویزای دانشجویی (X)

این ویزا دارای مدت اعتبار بیش از ۶ ماه است و برای مطالعات کوتاه مدت یا مطالعات پیشرفته و کارآموزی صادر می شود. این ویزا دارای دو نوع X1 (برای اقامت بیشتر از ۱۸۰ روز) و X2 (برای اقامت کمتر از ۱۸۰ روز) است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین نوع X شامل اصل و کپی نامه پذیرش از سوی دانشگاه یا دیگر نهادهای مربوط، اصل و کپی درخواست ویزای تحصیلی چین است.

انواع ویزای چین

۳-ویزای کاری چین (Z)

ویزای کاری چین جهت اجرای برنامه های کاری، تجاری و مبادلات دانشگاهی و هم چنین برای همسر متقاضی یا همسر و فرزندان صغیر وی صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین نوع Z شامل اجازه رسمی کار از سوی مقامات دولتی جمهوری خلق چین و دعوتنامه نهاد رسمی و نامه تایید از سوی نهادهای چینی مربوط است.

انواع ویزای چین

۴-ویزای تجاری چین (M)

این ویزا دارای ۳ ماه اعتبار ورود به چین و ۱ ماه اعتبار اقامت برای تجارت با چین است و برای افرادی که با هدف انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی به چین سفر می کنند، صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین نوع M شامل مدرکی از فعالیت تجاری صادر شده از جانب شریک تجاری چینی یا نمایشگاه بازرگانی یا دیگر نهادهای مربوط است.

۵-ویزای تجاری یا مبادلاتی (F)

این ویزا دارای حداکثر ۶ ماه اعتبار است و جهت بازدید، تجارت، سخنرانی، مطاللعه و تحقیق، کارآموزی و یا مبادلات در زمینه های علمی و فرهنگی صادر می شود.

مدارک لازم برای ویزای چین نوع F شامل دعوتنامه چین از سوی شخص یا  نهاد مربوط است.

۶-ویزای خدمه (C)

این ویزا برای خدمه قطار بین المللی، هواپیمای مسافربری، کشتی و... جهت ورود به چین صادر می گردد.

مدارک لازم برای ویزای چین نوع C شامل نامه ضمانت از یک شرکت حمل و نقل یا نامه دعوتنامه چین از یک نهاد مربوط در این کشور است.

۷-ویزای روزنامه نگاری یا خبرنگاری (J)

این ویزا برای خبرنگار ها جهت انجام فعالیت های خبری در چین صادر می شود. این ویزا شامل دو نوع J1 و J2 است. ویزای J1 برای اقامت بیش از ۱۸۰ روز و ویزای J2 برای اقامت کمتر از ۱۸۰ روز است.

مدارک لازم برای ویزای چین نوع J شامل نامه اطلاع رسانی ویزا از اداره اطلاعات وزارت امور خارجه چین و نامه رسمی رسانه مربوط است.

۸-ویزای ترانزیت چین (G)

ویزای ترانزیت چین برای عبور از طریق چین به یک کشور ثالث صادر می شود؛ در شرایطی که متقاضی به مدت بیش از ۲۴ ساعت در فرودگاه چین می ماند و یا مجبور به ترک فرودگاه است.

مدارک لازم برای ویزای چین نوع G شامل بلیط به کشور مقصد است.

۹-ویزای اقامت دائم (D)

این ویزا برای شهروند خارجی مجاز به اقامت دائم در چین صادر می شود.

مدارک لازم برای ویزای چین نوع D شامل نسخه اصلی و کپی فرم تاییدیه برای اقامت دائم صادر شده توسط وزارت امنیت عمومی چین است.

۱۰-ویزای بازدید (Q)

این ویزا برای افرادی که قصد ملاقات با اعضای خانواده (که دارای اقامت دائم چین هستند) را دارند، صادر می گردد. این ویزا دارای دو نوع Q1 (برای اقامت بیش از ۱۸۰ روز) و Q2 (برای اقامت کمتر از ۱۸۰ روز) است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین نوع Q شامل دعوتنامه چین از سوی یک شهروند چینی و کپی کارت شناسایی شخص داعی است.

منظور از اعضای خانواده همسر، والدین، فرزندان، همسر فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدر یا مادر بزرگ و والدین ناتنی است.

۱۱-ویزای بازدید (S)

این ویزا برای افرادی که قصد ملاقات با خویشاوندان خود (که در چین مشغول به کار یا تحصیل هستند) را دارند، صادر می شود. این ویزا شامل دو نوع است:

ویزای S1 که برای ملاقات با خویشاوندان (شامل همسر،والدین، فرزندان زیر ۱۸ سال) برای اقامت بیشتر از ۱۸۰ روز صادر می شود.

ویزای S2 که برای ملاقات با اعضای خانواده (شامل همسر،والدین، فرزندان، همسر فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدر یا مادر بزرگ و والدین ناتنی) برای اقامت کمتر از ۱۸۰ روز صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین نوع S شامل دعوتنامه چین از سوی شخص داعی، کپی پاسپورت یا مدرک اقامت شخص داعی، اصل و کپی سندی که نشان دهنده ارتباط بین شخص داعی و مدعو باشد (سند ازدواج، گواهی تولد، سند خویشاوندی صادر شده توسط اداره امنیت ملی یا سند محضری خویشاوندی) است.

نمونه فرم پر شده ویزای چین

با دریافت این ویزا در زمان ورود به چین در هواپیما فرم زرد رنگی (ARRIVAL CARD) به شما تحویل داده می شود که باید آن را پر کنید و هدف خود از ورود به کشور چین را تعیین کنید. این فرم در Immigration چین نیز موجود است. نمونه فرم پر شده ویزای چین در زیر نشان داده شده است:

انواع ویزای چین

در لحظه خروج از چین نیز باید فرم (Departure Card) را پر کنید و به بازرسی مرزی چین تحویل دهید. نمونه فرم پر شده ویزای چین در زیر نشان داده شده است:

انواع ویزای چینبرای اخذ ویزای چین فوری و عادی به سایت تورلست مراجعه نمایید. شرکت آبا پرواز ویزای چین ارزان و با قیمت مناسب را در زمانی کوتاه به شما تحویل می دهد.
کانال تلگرام تور لست

در ادامه ...

هزینه ویزای چین
پست قبلی:

هزینه ویزای چین

  • 20 فروردین 1397
  • 92 بازدید
شینگن کجاست
پست بعدی:

شینگن کجاست

  • 6 تیر 1397
  • 77 بازدید

شاید بپسندید:

درباره نویسنده:

فهیمه بیداد
فهیمه بیدادپست های منتشر شده: 25


بدون دیدگاه

دیدگاه شما در مورد انواع ویزای چین:

تصویر تور باکو

تور لحظه آخری باکو
ظرفیت محدود

فقط 750.000 تومان
02188847884